czwartek, 09 Maj 2024
Odpust Matki Boskiej Anielskiej i Nawiedzenie Obrazu Matki Bo?ej Solidarno?ci 2020r.
środa, 29 lipca 2020 13:38

Krzy? – p. Anna Le?niak

Relikwie b?. ks. Jerzego Popie?uszko – p. Katarzyna Leszczy?ska

Obraz Matki Bo?ej Robotników – p. Maria Binkowicz

p. Zofia Ga?uszka

p. Anna Michalska

p. Bernadetta Rzemi?ska

MARIANKI:

Amelia Bobowska

Izabela Godek

Ewelina Grudziak

Natalia Niemiec

Julia Pacocha

Anna Skrzyszowska

Gabriela Zajdel

Powitanie i po?egnanie figury Matki Bo?ej Robotników:

w imieniu dzieci - Izabela Godek

Szymon Skowron

w imieniu m?odzie?y - Natalia Niemiec

w imieniu doros?ych - p. Magdalena Kosiba

p. Aneta Skowron

p. Halina Niemiec

Modlitwa wiernych w dniu 02. 08. 2020 r.

Panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet:

p. Maria Binkowicz

p. Bernarda Binkowicz

p. Anna Le?niak

p. Beata Ko?

p. Bernadetta Rzemi?ska

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BO?EJ ROBOTNIKÓW SOLIDARNO?CI:

Liturgia powitania Obrazu

1. Samochód „kaplica” przyjedzie punktualnie o godzinie rozpocz?cia wieczornej Mszy ?wi?tej.

2. Pie??: Gwiazdo ?liczna wspania?a/ w czasie wyj?cia procesyjnego po Obraz/; procesja – krzy? w otoczeniu dwóch ministrantów nios?cych ?wiece; ministranci, kap?ani, celebransi, Ks. Proboszcz, wierni/.

3. Po otwarciu samochodu – kaplicy i wyj?ciu Obrazu Ks. Proboszcz oddaje ho?d ?wi?temu wizerunkowi i ca?uje ram? Obrazu.

Pie??: Jak szcz??liwa Polska ca?a …

1. Obraz bior? na ramiona przedstawiciele Parafii; wprowadzenie Obrazu do ko?cio?a.

Po przybyciu do ko?cio?a (do przygotowanego podium), ustawiaj? Obraz na przygotowanym miejscu, najpierw wyci?gaj?c dr??ki.

Relikwie b?. ks. Jerzego Popie?uszki stawiamy na roku o?tarza, a Krzy? Nowohucki obok Obrazu.

Proboszcz nak?ada kadzid?o i okadza Obraz, w tym czasie zgromadzeni ?piewaj?: Witaj Mario, ?liczna Pani albo O Maryjo witam Ci?.

1. Odczytanie Ewangelii o Nawiedzeniu ?w. El?biety (?k 1,39-45)

Po s?owach wtedy Maryja rzek?a: … zgromadzeni ?piewaj? hymn Magnifikat (Uwielbiaj duszo moja s?aw? Pana mego …)

1. S?owa Powitania;

- Ks. Proboszcz (po powitaniu Proboszcz podchodzi do Obrazu, kl?ka i trwa chwile na modlitwie)

- Przedstawiciel Ludzi Pracy.

7. Po powitaniach rozpoczyna si? Msza ?w. od Chwa?a na wysoko?ci Bogu … (Formularz Mszy ?w. z uroczysto?ci Matki Bo?ej Cz?stochowskiej (26.08), albo ze ?wi?ta Nawiedzenia (31.05).

Pie?? na ofiarowanie: Jasnogórska Pani, Ty? nasz? Hetmank?

Pie?? na Komuni?: B?d??e pozdrowiona

Dzi?kczynienie: Ciebie Boga wys?awiamy lub inna pie?? uwielbienia

Zako?czenie: Z dawna Polski Ty? Królow?

Ró?aniec

Pie??: Zawitaj Królowo Ró?a?ca ?wi?tego

Apel Jasnogórski

Parafia, która ?egna obrazzabezpiecza przeniesienie Obrazu do samochodu „kaplicy”.

Organizacja pobytu Obrazu w parafii jest uzale?niona od inicjatyw i mo?liwo?ci. Zach?camy do zaanga?owania w peregrynacj? grup duszpasterskich, ludzi chorych, cierpi?cych.

Godzina odjazdu Obrazu jest do ustalenia z kierowc? w zale?no?ci od odleg?o?ci do parafii.

31.07.2020r.(pi?tek) - spowied? 16:30 - 17:30

01.08.2020r.(sobota) - Powitanie obrazu o 17:00 wg.scenariusza ,trwanie na modlitwie do 21:00 , do Apelu

02.08.2020r.(niedziela) - Dzie? odpustu po??czony z nawiedzeniem obrazu MB Robotników Solidarno?ci

Msze ?w.